• Diğer

Eğitim

Akademik ve İdari Personellerden ÇAKÜ'ye Ziyaret

2022 tarihleri arasında Uluslararası Hafta düzenledi. Bu kapsamda, Bangladeş, Islamic University of Kushtia ve Filistin, Al-Aqsa University’den gelen 7 akademik ve 3 idari personel üniversiteyi ziyaret etti. İçlerinde Islamic University of Kushtia Rektör Yardımcısının da bulunduğu Bangladeş’ten gelen 7 akademik personel çalışma alanlarına göre üniversitenin Matematik, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Kimya bölümlerinde ders verme ve eğitim alma hareketliliklerini tamamladı.

20 Mart 2022 17:18
-A

+A

Akademik ve İdari Personellerden ÇAKÜ'ye Ziyaret
Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Erasmus Birimi 14-18 Mart 2022 tarihleri arasında Uluslararası Hafta düzenledi. Bu kapsamda, Bangladeş, Islamic University of Kushtia ve Filistin, Al-Aqsa University’den gelen 7 akademik ve 3 idari personel üniversiteyi ziyaret etti. İçlerinde Islamic University of Kushtia Rektör Yardımcısının da bulunduğu Bangladeş’ten gelen 7 akademik personel çalışma alanlarına göre üniversitenin Matematik, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Kimya bölümlerinde ders verme ve eğitim alma hareketliliklerini tamamladı. Filistin’den gelen 3 idari personel ise üniversitenin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, Strateji Geliştirme ve Daire Başkanlığı’nda eğitim alma hareketliliklerini gerçekleştirerek karşılıklı deneyim paylaşımında bulundular.
Bu kapsamda üniversiteyi ziyaret eden heyet, Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ile üniversitenin yemekhanesinde düzenlenen öğle yemeği ile bir araya geldi. Yemek esnasında yapılan görüşmede, Bangladeş’te ve Filistin’de bulunan Erasmus partnerleriyle halihazırda bulunan iş birliğinin geliştirilmesi için yapılabilecek katkılar ele alındı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi partner üniversitelerle geliştirilen iş birliğinden ve oluşan karşılıklı dostluktan duyduğu memnuniyeti de ifade etti. Çankırı’da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren heyet,  Çankırı Karatekin Üniversitesi ile akademik ve bilimsel anlamda iş birliği yapmaktan son derece memnun olduklarını iletti.  Yemek, Rektör Çiftçi’nin misafirlere katılım sertifikalarını takdimi ile sona erdi. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku