• Diğer

Gündem

AK Parti’ye, AK Partililer Yön Verir

31 Mart Yerel Seçimlerini kaybeden Adalet ve Kalkınma Partisi seçimlerden sonra sessizliğini korumuştu. AK Parti uzun süredir devam eden sessizliğini bozdu ve basın açıklaması yaptı.

AK Parti’ye, AK Partililer Yön Verir

Okunma: 2411

15 Nisan 2019 09:43
-A

+A

AK Parti’ye, AK Partililer Yön Verir
31 Mart Yerel Seçimlerini kaybeden Adalet ve Kalkınma Partisi seçimlerden sonra sessizliğini korumuştu. AK Parti uzun süredir devam eden sessizliğini bozdu ve basın açıklaması yaptı.
Basın Toplantısına; AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, İlçe Başkanı, Eski Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım,  İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Cıbık ve yönetim kurulundan üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Seçim süreci boyunca Hüseyin Boz’u yalnız bırakmayan AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu ve AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu başka programları olduğu için toplantıya katılamadılar.
AK Parti İl Başkanı Celal Kaman konuşmasına; “ 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde partimize oy veren ya da vermeyen, sandık başına giderek iradelerini beyan eden tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. “ diyerek başladı.
Kaman 31 Mart Yerel Seçimlerinin sonuçlarıyla ilgili; “Gelinen noktada halkımız; Atkaracalar, Çerkeş, Kızılırmak, Kurşunlu, Orta ilçelerimizde ve Çardaklı, Saçak, Yaylakent Beldelerimizde de Ak Belediyeciliğinin devamı yönünde karar vermiştir. Önceki dönemde MHP Belediyesi olan; Ilgaz, Şabanözü, Eldivan’da AK Belediyecilik hizmetleri tercih edilmiştir. İl Genel Meclisi Üyeliğinde toplam 27 üyenin dağılımı ise; 18 AK Parti, 8 MHP ve 1’de Bağımsız olarak gerçekleşmiştir. 10.04.2019 tarihinde yapılan İl Genel Meclis toplantısında toplam 27 İl Genel Meclis Üyesinden 19’unun oyunu alarak seçilen AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Çıbık İl Genel Meclis Başkanı olarak seçilmiştir. Kendisine ve Çankırı’mıza hayırlı olsun dileklerimizi bir kez de sizler aracılığı ile bildiriyoruz.” dedi.
Bundan sonra da Çankırı için yapacakları çalışmalar için; “ AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Muhammet Emin Akbaşoğlu, Milletvekilimiz Salim Çivitçioğlu ve bizler her zaman olduğu gibi Çankırı ve Çankırı’ya hizmet noktasında asla geri durmayacak, elimizden gelen ne olursa olsun tüm birimlerimiz ve tüm teşkilatlarımız ile ortaya koyacak, ilimiz için yapılacak çalışmalarda hizmetin tam içinde olmaya gayret edeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un ilimizi ziyaretinde Çankırı’mızın hizmetine sunulmak üzere verdiği sözleri ilçelerimiz arasında hiçbir ayrım yapmaksızın ilk aşaması yerine getirilmiştir. Bu sözlerin devamının da yerine getirilmesi için AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Milletvekilimiz Salim Çivitçioğlu’nun takipçi olacaklarını da ayrıca beyan etmek isteriz.”ifadelerini kullandı.
Celal Kaman ve Hüseyin Boz sosyal medyada ve toplumda çıkan dedikoduları ise; “Amacı itibar suikastı olan bazı sosyal medya hesaplarından kaynaklanarak toplumda dedikoduya dönüşen asılsız, mesnetsiz, terbiye sınırlarının çok altında kalan ve insani olmayan karalamalara karşı da gerekli yasal ve hukuki işlemler başlatılmış olup sonuna kadar takipçisi olacağımızı da buradan belirtmek isteriz.”
Boz bu konuyla ilgili olarak; “Çok yoğun bir seçim programımız vardı. Buyüzden bu konuyla alakalı olarak daha öncesinde açıklama yapma gereği duymadık. Sahte hesaplardan başlayan bu olayın bu kadar büyük algı oluşturduğunun farkında değildik. Kimin elinde kasetle, CD ile elinde belge varsa orta koysunlar. Böyle bir şey varsa biz cezasını çekmeye razıyız.”dedi.
Ayrıca son günlerde yine sosyal medya üzerinden çıkan bazı haberlerle ilgili olarak muhataplarının gerekli cevapları verdiği görülmekte olup, mesnetsiz ve iftira odaklı yapılmaya çalışılan bu haberlerle ilgili olarak en azından Belediye Başkanlığından gerekli bilgi ve belgeler alınarak yapılmış olsa idi halkımızda doğru olarak bilgilendirildiği kanaati taşımaktayız.
Seçim kampanyamız bahsedilen tutarda partimizce herhangi bir harcama yapılmamıştır. Bu nedenle iftira niyetiyle yapıldığı açık olarak görülen bu haberlerle ilgili İl Başkanlığımızca herhangi bir açıklama yapılması gereği duyulmamış ancak bu kısa bilgi notu sizlerle paylaşılma gereği duyulmuştur.”  şeklinde cevapladılar.
Kaman istifa edeceği hakkında ki söylentiler için şu an için böyle bir şeyin söz konusu olmadığını dile getirdi. Çıkan haberlerin asılsız olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili; “Biz 3 aylık seçim sürecince elimizden geleni yaptık. Bir hatamız olduysa bunu bizler değil genel merkezimiz değerlendirir. Şu an için buradayız görevimiz başındayız bugün olduğu gibi. Ama AK Partiye kimse dışarıdan yön veremez. AK Partiye, AK Partililer yön verir.” Dedi.
Kaman Belediyenin borcunun; “62.936.629,51 TL’dir. Bunun 46.149.484,94 TL’si İller Bankasına uzun vadeli borçtur.” olarak açıkladı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku