• Diğer

Gündem

49 Kişilik Yeni Bir Toplum Yararına Program Projesi Bugün Başladı

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce 2019 yılının ilk projesi olarak hayata geçirilen 500 kişilik projeye ek olarak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Çankırı Karatekin Üniversitesi ile 6 ay sürecek, toplamda 49 kişilik Toplum Yararına Program Projesi önümüzdeki günlerde hayata geçiriliyor.

49 Kişilik Yeni Bir Toplum Yararına Program Projesi Bugün Başladı

Okunma: 515

11 Şubat 2019 10:01
-A

+A

Karatekin Üniversitesi için 29 kontenjan Merkez ilçede, bir kişi ise Eldivan ilçesinde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde ise Merkez, Eldivan, Ilgaz, Kurşunlu ve Şabanözü ilçelerinde toplamda 19 kişilik görevlendirme yapılacak.
Toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek, işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan bu programlarda birincil olarak kadınlar, 35 yaş üstü erkekler, engelli, eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan vatandaşlar faydalandırılıyor. Program çalışanlarına asgari ücret tutarında aylık ödeme, vergi ve sosyal prim giderleri İŞKUR tarafından karşılanıyor.
Başlayacak olan programlara ek olarak 49 kişilik alım için 11 Şubat gününden itibaren www.iskur.gov.tr üzerinden iş arayan girişi yaparak; ya da İŞKUR İl Müdürlüğümüze veya alım yapılacak ilçelerde, belediyeler bünyesinde hizmet veren İŞKUR hizmet noktalarına şahsen başvuru yapılabilecek. Şahsen yapılan başvurular için 15 Şubat Cuma günü mesai bitiminde, internet üzerinden başvurular ise aynı gün saat 23.59’da başvuru alımı son bulacak. 19 şubatta Atatürk Kültür Merkezi’nde noter kurası ile belirlenecek çalışanların 1 martta işbaşı yapması hedefleniyor.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku