• Diğer

Kültür

100. Yılda, ‘100 Gazeteci’ Sivas’ta

Milli Mücadelenin 100.yılı dolayısıyla Sivas ilinin ev sahipliğinde yapılacak Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 59. Başkanlar Konseyi Toplantısı gerçekleştirilecek. 100 Gazetecinin katılacağı toplantıya, Çankırı’dan Anadolu’ya Tercüman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Harun Yüksel’de katılım sağlayacaktır.

100. Yılda, ‘100 Gazeteci’ Sivas’ta

Okunma: 263

13 Eylül 2019 17:00
-A

+A

100. Yılda, ‘100 Gazeteci’ Sivas’ta
 
Milli Mücadelenin 100.yılı dolayısıyla Sivas ilinin ev sahipliğinde yapılacak Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF)  59. Başkanlar Konseyi Toplantısı gerçekleştirilecek. 100 Gazetecinin katılacağı toplantıya, Çankırı’dan Anadolu’ya Tercüman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Harun Yüksel’de katılım sağlayacaktır.

Sivas Kongresi’nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek konsey toplantısına, Türkiye'nin dört bir yanından ve Türk Cumhuriyetlerinden 100 gazeteci ve Cemiyet başkanları katılacak. Toplantıda 3 gün boyunca yerel medyanın sorunları ve Milli mücadelede Sivas’ın rolü ele alınacak. Sivas’ın tarihi yerleri gezilecek ve geçmiş tekrardan yaşanılacak.
Sivas’ta yapılacak konsey toplantısının büyük önem arz ettiğini dile getiren TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca toplantıya ilişkin şunları söyledi:  “TGF Başkanlar Konseyinin Sultanlar Şehri Sivas’ta yapmamızın  en önemli sebebi, bir milletin kaderini değiştiren kongre ve kararının bir asır önce bu şehirde alınmasıydı. Türk Basınının en önemli ve en güçlü mesleki kuruluşu olarak buna kayıtsız kalamazdık. Federasyonumuz ve Başkanlar Konseyimizin değerli üyesi Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan V. ve TGF Denetleme kurulu üyesi Hakan Sezerer’in daveti, bizi hem heyecanlandırdı, hem de tarihi bir güne tanıklık edeceğimiz için onur duyduk.”
Yerel Medyanın Sorunları Ele Alınacak
Toplantıda üç gün boyunca yerel medyanın içinde bulunduğu sıkıntılar ele alınacak. Kapanmakla yüz yüze gelmiş gazetelerin sorunları, hala yasalaştırılamamış internet medyası ve basın sektörü içerisinde çalışan binlerce gazeteci fikir işçisinin zorluklarla mücadelesi tartışılacak ve çözüm önerileri paylaşılacak.  Program dahilinde gerçekleştirilecek panelde Sivas’ın Kurtuluş Savaşı içindeki yeri ve önemi Öğr. Gör. Ahmet Necip Günaydın  ve Dr. Halil Kol tarafından dinleyicilere anlatılacak. 59. Sivas Başkanlar konseyi kapsamında TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyeleri Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken’i de ziyaret edecek.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku