• Diğer

Gündem

“Yaşanılan Süreçten Dersler Çıkaracağız”

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

 “Yaşanılan Süreçten Dersler Çıkaracağız”

Okunma: 461

2 Eylül 2019 15:45
-A

+A

 “Yaşanılan Süreçten Dersler Çıkaracağız”

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.
AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı 100. yıl Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantı Divan Kurulu’nun kabulünden sonra saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.
 İl Danışma Meclisi Toplantısına Adalet Ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, İlçe, Belde Belediye Başkanları, İl ve İlçe teşkilatı mensupları ile partililer katıldı.
 
AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik,  Çankırı'yı Ak Partinin Gönül Belediyeciliği ile kavuşturmak için çalıştıklarını ifade ederek şöyle konuştu:
“Geride bıraktığımız 31 Mart seçimlerinde 11 İlçenin 8 ini , 3 beldenin tamamını alarak toplamda 11 belediyeyi kazandık. İl Genel Meclisi üyeliklerinin 25 inin 18 ini kazanarak başarılı bir seçim dönemi geçirdik. Ancak maalesef Çankırı Belediyemizi kaybettik. Halkımızın takdirine saygı duyuyoruz ve yapılan bir hata varsa hatalarımızı düzelterek, yine halkımızın gönlünü kazanarak Çankırı'yı Ak Partinin Gönül Belediyeciliği ile kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız. Ak Partinin Belediye hizmetlerinde sağlamış olduğu kazanımlar hepinizin takdirindedir. 15 yıllık Ak Parti Belediyeciliği döneminde Çankırı Belediyesi sayısız hizmetlerde bulunmuş, yaşanabilir bir şehir oluşturmak için şehrin her alanında hizmet gitmeyen nokta bırakmamıştır. Ak Parti döneminde yapılan, başlatılan projeler halen devam etmektedir ve bizim başarılarımızın devamı şu anda belediye faaliyetleri olarak devam ettirilmektedir. Belediyecilik sosyal bir olgudur ve kar zarar mantığı ile devam edeceğiz. Az laf çok iş mantığıyla hızlı ve yerinde hizmetler yapmaya çalışacağız.”
 Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu konuşmasında Çankırılı vatandaşların sorunlarına yetişmek için ellerinden gelenleri yapacaklarını belirterek şunları aktardı:
"Tabii bu dönem farklı bir uygulama gerçekleştirdik. Ramazan ayı itibariyle kendi kendimize bir söz verdik dedik ki seçimler sonrasında köylerimizin hepsini tek tek dolaşacağız ve Allah nasip etti 371 köyümüzü 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'nin olduğu gün bitirmiş olduk. Her tarafı dolaştık bütün köylerimizi tek tek hani Sayın Cumhurbaşkanımız 783 bin 500 kilometrekarelik Türkiye'yi adım adım geziyor, dolaşıyor ya bizde biz de 7590 kilometrekarelik Çankırı'nın her bir toprağını karış karış gezerek vatandaşımızın hepsine selam verdik onların dualarını aldık."
 
Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, "18 yıldır AK Parti kesintisiz iktidarda. Her seçimde milletten onay alan bir parti eşine rastlanmayan bir partidir. Son seçimlerde olan olumsuzlukları yetkili organlarımızla değerlendirdik. Daha iyi bir netice alma imkanı da olabilecekken böyle bir tablo ile karşılaşmış olduk. Hep beraber yaşanılan süreçlerden dersler çıkararak daha birlikte daha çok hizmetleri teşkilatlarımızla gerçekleştireceğiz. 15 belediyeden 11'ini AK Parti'li belediyemiz aldı, 4 belediyeyi de MHP aldı. Cumhur İttifakı olarak bakıldığından hepsini Cumhur İttifakı kazanmış oldu. İlimize en güzel hizmetleri yapmak için durmadan çalışacağız" diye konuştu.

"Terör örgütlerinin köküne kibrit suyu koymak için Kıran ve Pençe Harekâtı"

Akbaşoğlu konuşmasında şu ifadelere de yer verdi:

"Bölgemizin huzur güvenlik ve refahı ile ilgili ülkemizin inisiyatif almak suretiyle bölgesinde dünyada küresel düzenin oluşmasında insanlığın hak ve hukukunu gözetir şekilde önemli roller üstlenmesi de bütün dünyanın gözleri önünde oluyor. Ülkemiz küresel anlamda da bölgesel anlamda da insanlığın umudu ve vicdanı olan bir noktaya geldi. İtibarlı sözüne güvenilir bir ülke oldu. Türkiye bugün bölgesinde gerek ABD, Rusyaİran ve diğer ülkelerle interaktif bir dış politikası yürüterek güvenli bölge oluşturma suretiyle 4 milyon misafirimizin kendi ülkesinde yaşayabilmesi noktasında önemli adımlar atıyor. Diğer taraftan Doğu Akdeniz'de ülkemizin 600 yıllık enerji ihtiyacına denk gelecek, 100 yıl önce Musul ve Kerkük'le kaybettiğimiz tarihi fırsatları tekrarlamadan bölgemizin istikrarlı bir şekilde doğru bir paylaşımla uluslararası hukuka uygun paylaşımla dik durarak kararlı durarak milli güvenliğimizden taviz vermeyecek şekilde dış politika yürütüyoruz. İçeride nasıl teröristleri temizledik ise, şimdi de Irak'ta, Suriye'de bize yöneltilen terör örgütlerinin köküne kibrit suyu koymak için Kıran ve Pençe harekatını da zaferle neticelendireceğiz inşallah. Cumhuriyet kurulduktan sonra iki defa sınır ötesi harekatımız olmuştur. İlki 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Elbab, CerablusAzezAfrin harekatı başlatıldı. Afrin'de ay-yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor. Bu dalgalanmaya devam edecek. Bundan sonraki diğer adımlarımızla ilgili güvenli bölge oluşturulmayla ilgili bizle doğru partnerlik yapacaklarla beraber bunu gerçekleştireceğiz. Bizi aldatmaya yönelik bir operasyon söz konusu olursa buna asla müsaade etmeden kendi göbeğimizi kendimiz keserek gereği neyse kendimiz mutlaka yapacağız." 
  
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku