• Diğer

Gündem

‘Sıcak Çarpmasına’ Karşı Önleminizi Alın!

Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar artacağı belirtildi.

 ‘Sıcak Çarpmasına’ Karşı Önleminizi Alın!

Okunma: 810

26 Haziran 2019 17:01
-A

+A

 ‘Sıcak Çarpmasına’ Karşı Önleminizi Alın!
Sıcaklıklar, Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek…
 Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar artacağı belirtildi.

   Mevsim normallerinin 3 ila 7 derece daha üzerine çıkacağı tahmin edilen hava sıcaklığıyla yüksek nem de beklendiği ifade edilen açıklamada, mevsim normallerinin üzerinde seyredecek sıcaklıklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

 Yaklaşık iki haftadır yurdun büyük bir bölümünde ve özellikle iç kesimlerde Çankırı ve çevresinde gök gürültülü sağanak yağışlara neden olan sistem, hafta sonu beklentilere uygun olarak etkisini kaybetti.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre,  hava sıcaklıklarının hafta boyunca artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Ancak hafta sonu Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenilen serin ve yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının azalacağı ve mevsim normalleri seviyesine ineceği bekleniyor.

Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar artacağı belirtilirken,  vatandaşların, meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku