• Diğer

Gündem

“Seyyar Kabare” Turuna Devam Ediyor…

Mareşal Çakmak Ortaokulu proje ekibi tarafından “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar” kapsamında hazırlanan “Seyyar Kabare” projesinin ikinci etkinliği Handırı (Dereçatı) köyünde gerçekleştirildi.

“Seyyar Kabare” Turuna Devam Ediyor…

Okunma: 662

18 Ocak 2019 10:01
-A

+A

Gerçekleştirilen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, Şube Müdürü Turhan Hakioğlu, Okul Müdürü Ramazan Baloğlu, Okul Müdür Yardımcısı Muhittin Şahin, AR-GE ekibi, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve köy halkı katıldı. Köy odasında samimi bir ortamda sergilenen proje, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.
“Seyyar Kabare” projesi, geçmişin günümüz ve gelecekle sentezlenerek veli ile öğrencilerin eğitim konusunda daha da duyarlı olmaları konusunda bir farkındalık ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Gösteri, taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan Handırı (Dereçatı) köyünde veli ve öğrencilerin katılımlarıyla sahnelenmiştir. Projeyle millî kültür ögelerimizin yaşatılması ve öğrencilerdeki drama yeteneklerinin ortaya çıkarılarak öğrencilerin özgüven düzeylerinin de artırılması hedeflenmektedir.
İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, oyunun hazırlanmasında ve sergilenmesinde emeği geçen Mareşal Çakmak Ortaokulu Müdürü Ramazan Baloğlu, Müdür Yardımcısı Muhittin Şahin, AR-GE ekibi, öğretmen ve öğrencilere başarılarının devamını dileyerek teşekkür etti. Ayrıca köy muhtarına ve köy halkına da Anadolu misafirperverliğini gösterdikleri için teşekkürlerini iletti.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku