• Diğer

Gündem

‘Şehidin İsmi’ Artık O Okulda Yaşatılacak

2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrencilere hizmet vermeye başlayan Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu, şehidin eşi Ayşe Bıyıklı’nın da katılımı ile eğitim-öğretim hayatına başladı.

‘Şehidin İsmi’ Artık O Okulda Yaşatılacak

Okunma: 563

11 Eylül 2019 16:46
-A

+A

‘Şehidin İsmi’ Artık O Okulda Yaşatılacak
                2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrencilere hizmet vermeye başlayan Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu,  şehidin eşi Ayşe Bıyıklı’nın da katılımı ile eğitim-öğretim hayatına başladı.
Okul açılışına, İl Milli Eğitim Müdürü, Çankırı Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı, şehit ailesi ve yakınları, veliler ve öğrenciler katıldı.
                DSİ yakınındaki Festikan Mevkiinde bulunan binada faaliyetlerini sürdürecek olan okul açılışında kısa bir konuşma yapan şehidin eşi Ayşe Bıyıklı, eşinin isminin böyle güzel bir okulda yaşayacak olmasından dolayı duyduğu gurur ve mutluluğu dile getirdi. Ayşe Hanım okula eşinin isminin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
            Şehidin eşinden sonra konuşma yapan Öztürk, “ Şehidimizin ismini yaşatmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Amacımız vatan sevgisini benimsemiş, ülkesini seven, vatan aşkını her daim canlı tutan bireyler yetiştirmektir. Bu doğrultuda canla başla çalışmaktayız.” dedi.
            Ders zilinin çalmasıyla öğrenciler sınıflarda öğretmenleri ile buluştular.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku