• Diğer

Gündem

'Protesto Değil, Organize Bir Eylem'

Çankırı Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Tekin, katıldığı şehit cenaze töreninde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na yapılan hareketi kınamak için basın halka açık basın toplantısı gerçekleştirildi. İYİ Partililerden de Tekin’e destek amaçlı toplantıya katıldılar.

'Protesto Değil, Organize Bir Eylem'

Okunma: 5059

23 Nisan 2019 09:59
-A

+A

'Protesto Değil, Organize Bir Eylem'
Çankırı Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Tekin, katıldığı şehit cenaze töreninde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na yapılan hareketi kınamak için basın halka açık basın toplantısı gerçekleştirildi. İYİ Partililerden de Tekin’e destek amaçlı toplantıya katıldılar.
Tekin yaptığı açıklamada; “ Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.
Yapılan sıradan bir protesto  değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik, beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.
Bu saldırının azmettiricileri bellidir:
 Adına gazete denen bir takım paçavralar kimler Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehir cenazesine alınmaması için kimler talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘ iki büyük eserimden biri’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını oluşturan onlardır.
Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır.
Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığınız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘ Gün kızgın demiri soğutma günüyse’ herkes de buna göre davranmalıdır. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.
Bu saldırının ardındaki güç ve azmediciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.” İfadelerini kullandı.
Milli Savunma Bakanı’nın Bahsettiği ‘ Mesaj’ Nedir?
Tekin Milli savunma Bakanı Hulusi Akar’ın saldırı sonrası; “"Mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz. Sükûnetle şehidimiz Yener’in evine gidiyoruz. Burayı boşaltıyoruz.” Şeklindeki açıklamasına karşılık olarak;
“Bu arada Milli savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘O evi yakın’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘Mesajlarınızı verdiniz’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?
Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.”  Şeklinde açıklamada bulundu.
Tekin; “ Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz.” Sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku