• Diğer

Kültür

“Madde Kullanımında Sıfıra Yakın Seviyedeyiz”

“Madde Kullanımında Sıfıra Yakın Seviyedeyiz”

Okunma: 720

11 Temmuz 2019 16:38
-A

+A

“Madde Kullanımında Sıfıra Yakın Seviyedeyiz”
 
Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü - Kaçakçılık ve Organize Suçlalar Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar basın toplantısında kamuoyu ile paylaşıldı.
 
İl Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısına:  İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Müdür Yardımcıları Yüksel Yazıcı ve Ali Gökçe, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ile  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü  Göksel Aydın katıldı.

Uyuşturucu ile mücadele konusu sadece kolluk kuvvetlerinin görevi olmadığını belirten Çankırı Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy,
 “Bu mücadelede herkesin kendine göre bir görevi var. Önemli olan rakamlar değil. Bunun iki ana sebebi var. Birincisi arkadaşlarımızın çok ciddi ve sistemli bir şekilde çalışmaları, ikincisi ise vatandaşın bu işe katkısını almaya başladık. Bizim sürekli gündeme getirdiğimiz bir konu var. 155 kullanımının artırılması. Gerçekten 155 polis imdat telefonumuza ihbarlar arttıkça, insanların bu konuya duyarlılıklarını artırdıkça, bu işin içine kendilerinin de ellerini ve yüreklerini koydukça bizim başarımız artıyor. Bunun daha da artacağına ben inanıyorum. Arkadaşlarımız emniyet teşkilatının tüm teknik imkânlarından yararlanıyorlar. Ama en önemli imkân bizim açık istihbarat dediğimiz insan faktörü. İnsan faktörü bize ne kadar fazla yardımcı olursa bizim bu mücadeleyi sürdürmemiz o kadar artar ve kolay olur. Biz her zaman her yerde olamayız, her şeyi göremeyiz” dedi.
“Suç Oranında %30, %40 Düşüş Sağladık”
Suç oranlarında ciddi oranda düşüş olduğunu ifade eden Aksoy, “Emin olun şimdi yeni yaptığımız toplantılarda ilk yaptığımız toplantılarda ki birçok gündem artık yok.  Çünkü bize vaktinde bildik bildirdikleri ve biz de müdahil olduğumuz için o konularda çok ciddi anlamda azalma var.  Asayiş suçlarında özelliklerde mala karşı işlenen suçlarda %30 %40 oranında çok ciddi oranlarda düşüş sağladık.  Çok ciddi anlamda suç sayılarında düşme var. Uyuşturucu madde kullanımında Türkiye geneline baktığımızda sıkıntılı bir düzeyde değiliz zaten. Yani beyaz liste dediğimiz bu problemi az olan illerin içerisindeyiz. Bu az olan problemi vaktinde neşter vurmak daha da az hale getirdik. Gönül arzu eder ki sıfır olsun hiç olmasın. İnşallah bir gün ülke genelinde o sayılara ulaşırız, ama şu an sıfıra yakınız diyebileceğimiz bir seviyedeyiz. Arkadaşlarımız bu mücadeleyi gerçekten güzel sürdürüyorlar vatandaşlarımızın ve sizlerin de yardımıyla daha da iyi olacağına inanıyorum." dedi.


Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy’un Konuşmasının ardından sunum gerçekleştiren  Narkotik ve KOM Şube Müdürü Göksel Aydın, il genelinde 2018 ve 2019 yılları ilk 6 aylık dönem hakkında bilgi verdi.
Türkiye’nin hedef ülke olduğunu, bunun sebebinin ise geçiş noktaları üzerinde bulunduğunu aktaran Aydın, 208-2019 yıllarında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
“Uyuşturucu ile mücadele sadece kolluk kuvvetlerinin değil, en önemli konu ailede verilecek olan eğitimdir. Başlangıç burasıdır” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku