• Diğer

Siyaset

“GÜVENLİĞİMİZ İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAYIZ”

Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“GÜVENLİĞİMİZ İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAYIZ”

Okunma: 1044

1 Kasım 2019 19:31
-A

+A

“GÜVENLİĞİMİZ İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAYIZ”
Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Gece gündüz vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında çalışıyoruz diyen Çivitcioğlu,
“Ben Çankırı’nın vekiliyim. Oy verenin de vermeyenin de vekiliyim. Bulunduğum sürece adam gibi eserler bırakmak için buradayız. İktidar partisiyiz, incelenir. Bizim birliğimizde bütünlüğümüzde bir sorun yok. İl başkanım merkez ilçe başkanım kadın kolları gençlik kolları başkanım görevinin başında. Hiçbir sıkıntı yok. Ak Parti burada dimdik duruyor. Bürokraside zafiyete kesinlikle müsaade etmeyiz. Vatandaşıma sıkıntı verecek bürokrat kim olursa olsun ben karşısındayım.  Çankırı’yı da adım adım biliyoruz. Bürokratların hepsini tanıyoruz. Kimin ne oluğunu neler yaptığının farkındayız. Beni sevmeyebilirsiniz ama şehrimiz için birbirimize katkı sunacak şekilde samimi olalım.”
Ankara yolu üzerinde bulunan üst geçitte asansör olmaması sebebiyle vatandaşların zor anlar yaşadığı gündeme gelmişti, konuya ilişkin Çivitcioğlu,
“Karayollarımız ile ilgili 25 noktada tespit yaptık. Bakanlıklar düzeyinde bu işlerin takipçisiyiz. Hükümet konağı önünde üst geçit var. O yolda radarla, araçların hızlarının düşürülmesi yavaş geçmesi noktasında bir çalışma yapıldı. Üst geçitte asansörle ilgili bir sorun var buna katılıyorum. Valimizle görüştük gerekli çalışmalar yapılacak” dedi.
Kurşunlu ilçesindeki seramik fabrikasının ne zaman faaliyete gireceğine dair ise şu açıklamalarda bulundu:
“Söğüt seramikle ilgili Cumhurbaşkanımıza da özelde konuyu arz ettim. Yerel yönetimler başkanımızla Halk Bankamızla görüştük. Grup Başkan Vekilimiz bizler ilgililer düzeyinde bir görüşme yaptık. Oradaki fabrikanın büyük borcu var. Bununla ilgili meclis kapanmadan önce ödemede tıkanma yaşayanlar için bir kanun çıkarmıştık. Şirketle Halk Bankası görüşme yapıyor. Şirketin sadece Halk Bankasına değil bazı bankalara borcu var. Halk Bankası öncülüğünde ödeme planları oluşturulup inşallah en geç yıl sonuna kadar bu iş çözülüp tekrar faaliyete girecek.”
Cumhur İttifakı Çankırı’da da Sürüyor
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile Çankırı’ya dair yapılacaklar konusunda irtibatta olduklarını ifade eden Çivitcioğlu, “onun yaptığı hizmette bizimdir” ifadesini kullandı Çivitçioğlu,
“Vatandaş bize bir kredi verdi bizi meclise gönderdi, belediye başkanımıza başkanlık görevi verdi, bunlar gelip geçici görevler mühim olan bu zaman diliminde layıkıyla görevi yapmaktır. Kıymetli belediye başkanımız kalbinde art niyet olan biri değil derdi tasası bu memlekete hizmet yapmak olan bir başkanımız. Seçimden bu yana belediye başkanıma şunu söylüyorum. ‘Çankırı için neler yapabiliriz Ankara’da neyi takip etmeliyiz,  ben bu şehrin hizmetkârıyım ve senin de söylediğin güzel akla uygun projelerin takipçisiyim neler yapabiliriz’ diye kendisiyle 3 defa telefonla görüştük. Biz işlerimizi takip ediyoruz. Ben şundan gocunmam, bir hizmeti belediye başkanımız yapmış deniliyorsa Allah bereket versin derim. Onun yaptığı da bizimdir. Benim başka bir derdim yok, derdimiz bu memleketimize hizmet. Biz ittifakız. Cumhur İttifakımızı mecliste nasıl temsil ediyorsak Çankırı’da da bunu sürdürüyoruz” dedi.
"SINIRIMIZDAKİ GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAYIZ"
Barış Pınarı Harekatına dair de açıklamalar da bulunan Milletvekili Salim Çivitcioğlu, ‘sıkıntı varsa yolumuza devam ederiz’ dedi, şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanımız Barış Pınarı Harekâtına başlarken kimseden izin almadı sadece bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme yapma ile izin alma arasındaki farkı hepimiz biliyoruz. Biz bununla ilgili de durmadan yolumuza devam ettik. Hiçbirimiz bu memleketin 1 tane evladına zarar gelsin sivil halka zarar gelsin düşüncesinde olamayız. Burada bir mutabakat sağlanacaksa bizim dediğimiz durumda sağlandığı için biz bu duruşu sergiledik. Arkasından da Soçi de yapılan anlaşmada bizim dediğimiz şekilde mutabakat sağlanması yönünde işler gerçekleştiği için yaptık ve bunu sonuçları 29 ekim saat 18.00 itibariyle neticelendi. Bizim oradaki askeri unsurlarımız bunları yerinde bire bir görerek cumhurbaşkanımız ve ilgilileri bilgilendiriyorlar eğer ki bir sıkıntı varsa yolumuza kaldığımız yerden devam ederiz.”
“Güvenlikli alan da teröristler karşılık verirse, taciz atışı yaparsa biz yine karşılık vereceğiz ve o alanı  genişleteceğiz” ifadelerine yer veren Milletvekili Çivitcioğlu,
“Bunu yanında Rusya ile ABD ile oturduk, konuştuk. Kaldı mı kenarda Almanya Fransa İngiltere. Almanya Berlin’e gelin diyor Cumhurbaşkanımız gelin Antep’e Urfa’ya İstanbul’a görüşelim diyor. Bizim kendi bekamız için sınırımızdaki güvenliği sağlamak için kimseden icazet alma gibi bir durum söz konusu değil. Bizim dediklerimizi kabul ettiler.” diye konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku