• Diğer

Gündem

"Ben Olsaydım" Çalıştay Açılışı Yapıldı

“Ben Olsaydım” Çankırı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayının açılışı Vali Abdullah AYAZ’ın başkanlığında yapıldı.

1 Nisan 2022 13:51
-A

+A

"Ben Olsaydım" Çalıştay Açılışı Yapıldı
 
“Ben Olsaydım” Çankırı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayının açılışı Vali Abdullah AYAZ’ın başkanlığında yapıldı. Çankırı Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen çalıştaya Vali Abdullah AYAZ'ın yanı sıra Cumhuriyet  Başsavcı Vekili Cahit ŞAR, Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa DENİZ, Vali Yardımcısı Şahin BAYHAN, İl Emniyet Müdürü Yılmaz DELEN, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu GENÇ, İl Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Oğuzhan AYKURT, daire amirleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Vali Abdullah AYAZ; “Bağımlılık; sadece alkol, uyuşturucu, sigara olarak gündemimizde ama çeşitlenen, yeni yeni türlerin eklendiği, pandeminin yeni bağımlılık türlerini tetiklediği bir husus olarak karşımızda durmakta. Onun için çalıştaydan en büyük beklentim, ilin genel olarak fotoğrafını görebilmek, artış trendine girmiş, yeni ortaya çıkmış, önceki yıllarda karşımızda olmayan ama son zamanlarda görmeye başladığımız hususlardır” dedi.
 
Sosyal problemlerin çözümünün kolay olmadığını ifade eden Vali AYAZ, “Çalışma alanımızda karşımıza vatandaşlarımız çok farklı problemlerle gelmekteler. Geçmişte karşılaştığımız problemlerle bugünkü problemler arasında farklılıklar var. Gençlerimizle ilgili yeni yeni hususları görüyoruz. Hem üniversitede hem milli eğitimde hocalarımız çok daha yakından müşahede ediyorlar. Yine muhtarlarımız mahallelerinde önceki dönemlerde görmedikleri hususları son dönemde görmeye başladılar. Sorumluluk sahamızda bir mesele varsa ve biz onunla ilgili bir tedbir almazsak bundan dünyada da ahirette de mesul oluruz" dedi.
 
“Bu konuda idare olarak bizim üzerimize düşen birinci vazife; ortaya çıkan, yeni gelişen bir husus varsa bununla ilgi ne yapılabileceği konusunda önleyici tedbirler almak. Sorumluluk sahamızda bir mesele varsa ve biz onunla ilgili bir tedbir almazsak bundan dünyada da ahirette de mesul oluruz.” diyerek sözlerine devam eden Vali Abdullah AYAZ; “İdareciler olarak bizim üzerimize düşen kendi kapsama alanımızda herhangi bir mesele varsa bununla ilgili olarak gereken çözümleri üretmemiz, gerekli adımları atmamız gerek. İl açısından bir hafıza, külliyat oluşmasını hedefliyorum." şeklinde konuştu “Bir diğer mesele de; İnşallah önümüzdeki yıl bu çalıştaya devam etmeyi, il açısından bir hafıza, külliyat oluşmasını hedefliyorum. Önümüzdeki yıllarda burada olan arkadaşlarımızın geçmişe dönüp baktıklarında Çankırı’da nelerin yapıldığını bilmeleri hususunda devlet hafızasını ortaya koyup bizden sonra bayrağı devralacak olanlara teslim etmemiz gerekmekte. Çünkü ölçemediğimiz işi geliştiremiyoruz. Onun için bu çalıştaydan öncelikli olarak beklentimiz durumun ne olduğunu ölçmemiz ve ona göre politikalar stratejiler belirlememiz.” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku