• Diğer

Gündem

“Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” Toplantısı Çankırı’da Yapıldı!

“Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” Toplantısı Çankırı’da Yapıldı!

14 Kasım 2021 17:00
-A

+A

“Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” Toplantısı Çankırı’da Yapıldı!

Çankırı’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısı yoğun katılımlar sağlanarak gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda gündeme dair sunumlar yapılarak ardından Partiye yeni katılan üyelere rozet takim edildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısı 13 Kasım  Cumartesi günü Saat 10:00’da Koç Otel’de toplantısı gerçekleştirildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısına MHP Genel Merkezi’nden Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kadir Şekerci, Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Ersoy, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Turan Şahin, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Mastı ile STK temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları ile teşkilat mensupları katılım sağladı.

Düzenlenen toplantıya katılım sağlayan Genel Merkez’den gelen heyet gündeme dair sunumlar yaptı.
Toplantıda açılış konuşması yapan MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt şunları ifade etti;’’Sayın Genel Başkan Yardımcımız, Sayın Genel Başkan Başdanışmanımız, Sayın MYK Üyelemiz, Sayın MDK Üyemiz, Sayın Belediye Başkanım, Sayın İlçe Belediye Başkanlarım, Sayın İl Genel Meclis Üyelerim, Belediye Meclisi Üyelerim, İlçe Başkanlarım ve teşkilatımızın her kademesinde görev yapan kıymetli dava arkadaşlarım, Çankırı’ da faaliyet gösteren Esnaf ve Meslek Odaları, Dernek ve Vakıflar, Sendikalar ve STK’ların kıymetli başkan ve yöneticileri, muhtarlarımız, değerli misafirlerimiz ve kıymetli basın mensupları.

Bugün, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin emir ve talimatlarıyla yurt genelinde  “Adım Adım 2023-İl İl Anadolu” programının Çankırı buluşmaları” kapsamında gerçekleşen Genel Merkez heyetimiz ile bizlerin bir araya gelmesine vesile olmak için bir aradayız. Davetimize icabet ederek salonu şereflendiren cümle haziruna, her organizasyonumuzda yanımızda olan ve ekip çalışmasının büyük örneklerini verdiğimiz Sayın Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen beyefendiye hassaten teşekkür ederim. Cümle ile hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
 
Kurt,‘’Her zaman olduğu gibi MHP sahadadır.’’
Muhterem heyetimizin zamanını almama ve sözü üstatlarına teslim etme adına sözlerimi kısa tutarak bir iki cümleyle konuyu bitirmek isterim. Liderimizin ifadesiyle; “Çankırı Ülkücü Hareketin Omurgasıdır” düsturundan hareketle; Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı paydaşlığının verdiği sorumlulukla Türkiye’nin ve Çankırı’nın meselelerine sahip çıkma ve çözüm üretme noktasında üzerimize düşen her sorumluluğun bilincindeyiz ve gereklerini de yerine getiriyoruz.


Her zaman olduğu gibi MHP sahadadır. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çankırı’nın da her yerindedir.

Bölge istişare toplantılarıyla başlayıp, gençlik ve analar bacılar kurultayıyla devam eden Genel Merkez sürecinin “Adım Adım 2023- İl İl Anadolu” buluşmaları ile genişlemeye ve dahi ilimizde de kendi başımıza gerçekleştirdiğimiz Teşkilat Buluşmalarıyla desteklenmektedir. Bunlar; önceki dönem İl ve Merkez İlçe Başkanlarımız, Kadın Kolları, Ülkü Ocakları; İl Genel Merkez Üyeleri, Kamu Sen-TÜRKAV ile toplantılarımız ve en son bir önceki dönem görev almış il Yönetim Kurulu ile sohbet toplantılarımız şeklinde sürmüş ve bu durum devam edecektir. Dileğimiz geçmiş dönemlerde görev almış tüm mensuplarımızla bir araya gelmektir. Bunun gibi diğer çalışmalarımızda devam etmektedir. Bunun için gücümüzü de sizden, teşkilatlarımızdan, Genel merkezimizden ve elbette ki Muhterem Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendiden almaktayız ve bu durum böyle devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri en kalbi duygularla selamlıyor, programımızın Ülkemiz ve Milletimiz, partimize hayırlı olması temennisiyle saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. ‘’dedi.
Esen, ‘’Yolu doğru olanın yükü ağır olurmuş.’’
Selamlama konuşması yapan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ’’Belediye başkanlarının görevleri bulunduğu işte ilçede, belde de yaşayan halkının yaşam konforunu ve kalitesini arttırabilmek için sosyal kültürel ve fiziki hizmetler sunabilmek akabinde de gelecek nesillere en iyi şekilde aktarabilmek işidir. İnanın bizlerde bunun mücadelesini verdik. Bütün planlamamızı programımızı ona göre yaptık. Fakat her zaman söylediğim gibi hesap etmediğimiz bir şey çıktı ortaya yüzyılda bir gelebilecek covid-19 dediğimiz hastalık pandemi dünya genelinde maalesef bizim dönemimizi buldu. Yolu doğru olanın yükü ağır olurmuş. Bugüne kadar hayatımda da hiçbir şeyden yüksünmedim ve hiçbir bahanenin arkasına saklanmadım. Bu zor şartlarda dahi ekonomik anlamda durumu kötü olan Belediyelerden bir tanesiydik çok şükür bugün itibariyle Türkiye’nin ekonomik anlamda en iyi belediyelerinden bir tanesi olduk.’’
 
Mastı’dan sert çıkış!
Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Mastı yapılan toplantıda gelen davetlileri selamlamakla beraber birkaç hususa değindi;’’Son dönemlerde HDP ile iş tutmayı alışkanlık haline getirmiş bugünlerde de milletvekilleri mukaddeslerimize saldıran ipin başındaki kişi yine 15 Temmuz 2016’nın öncesinde olduğu gibi ben başbakan olacağım demeye başladı. Hâlbuki 15 Temmuz 2016 sonrasındaki süreçte sizlerin de malum olduğu üzere 2017 Ocağında bir anayasa değişikliği yapıldı bu değişiklikler Nisanda sizlerin oyuna sunuldu ve Türkiye Cumhuriyeti parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçiş yaptı.
 
Mastı, ‘Ne mutlu Türküm diyene’
İpin başındaki hanımefendi bu sefer ben başbakan olacağım derken biz kuvvetlendirilmiş parlamentarizmi getireceğiz demeye başladı. Kuvvetlendirilmiş parlamentarizm dediği eskiye dönüş şeklinde olacak bu husus nasıl olduğunu halen kendilerinin de izah edemedikleri neyi kuvvetlendiriyorsunuz. Yasama ve yürütmenin keskin şekilde ayrı olduğu yönetim şekli zaten başkanlı modelidir.’’ Diyerek HDP ile iş tutan hanımefendiye sert bir çıkış yaptı. Mastı sözlerini ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözleriyle bitirdi.
 
Şekerci,‘’Biz Cumhur İttifakının her türlü noktasını ilmek ilmek dokuyarak Türk Milletine hizmet etmek için varız.’’
Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kadir Şekerci Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in Çankırı’nın yaşanabilir bir şehir haline dönüşebilmesi için elinden gelen gayreti gösterdiğine değindi. Şekeri;’’bize kim köstek olursa olsun biz Cumhur İttifakının her türlü noktasını ilmek ilmek dokuyarak Türk Milletine hizmet etmek için varız. Çankırı’da da Çankırılıya da bunu gözeterek ne yapılması gerekiyorsa elimizden gele gayreti göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.’’dedi.
 
Ersoy,’’Milliyetçi Hareket Partililik binlerce yıllık bir tarihtir şandır, şereftir.’’
Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Ersoy da toplantıda selamlama konuşması yapmak adında çıktığı kürsüde ‘’Bu dava bugünlere hiç kolay gelmedi .’’ diyerek devam ettirdikleri zorlu mücadelelerine değindi. Sözlerine devam eden Ersoy;’’ Milliyetçi Hareket Partililik binlerce yıllık bir tarihtir şandır, şereftir.’’
Ersoy,’’Biz Türk Milliyetçileri olarak çağın şifrelerini çözerek, kilitlerini kırarak engelleri aşarak tıpkı Ergenekon’dan çıkar gibi, tıpkı ileriye atılan akıncıların iman ve iradeyle yolumuza devam edeceğiz. Artık sadece kedi topraklarında değil, bölgesinde ve dünyada güçlü ve yeni bir Türkiye vardır.’’
MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” programlarının Edirne’den Ardahan’a kadar adım adım Anadolu’nun il ve ilçelerinde halkla bir araya gelme çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.
Yıllık yaptığı konuşmasında hiçbir siyasi hedefin ve hiçbir siyasi planın Türk Milletinin varlığından, egemenlik haklarından, geleceğinden ve güvenliğinden daha önemli ve öncelikli olmadığını ifade etti.

Yıllık sözlerine devam etmekle beraber,’’Terörle mücadeleyi engellemek terör örgütlerini her fırsatta beslemek amacıyla fırsat kollayan siyasi partiler günümüz koşularında birincil olarak milli güvenlik tehdidi haline gelmişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti varlığını ve egemenliğini sarsmak için fırsat kollayan bu partiler veya sivil toplum kuruluşları kisvesine bürünmüş yapılar, hak, eşitlik, özgürlük, adalet gibi kavramları kullanarak sahte gündemler yaratmakta, yalan beyanlarda bulunmaktadırlar.
Algı operasyonları, çarpıtılmış haberler, kişisel yargılar, kara propagandalar, iftira kampanyaları ile mesafe alınmaya çalışılmakta, zehirli bilgilerle halkımız manipülasyonlara maruz kalmaktadır. Siyasi, ekonomik ve diplomatik saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını zedelemeye çalışan odaklar boş durmamaktadır.
 
Yıllık’tan CHP’ye sert tepkiler!
Mehmetçiğimize kurşun sıkan, polislerimize pusu kuran, korucularımıza bomba ata, kadınlarımıza, kızlarımıza, bebeklerimize, masum her insanımıza ölüm saçan teröristlerle mücadeleye karşı çıkan CHP yönetimi tezkereye hayır diyerek eski hastalığından kurtulamadığını bir kez daha göstermiş PKK, YPG ve PYD’yi dolaylı olsa da savunmaya devam etmiştir. Suriye ve Irak'ta yapılacak sınır ötesi operasyonlar Hatay’ın, Kilis’in, Gaziantep’in, Ankara’nın velhasıl tüm ülkenin güvenliği için zaruri olmasına rağmen CHP yönetimi kuruluş gayelerinden tamamen uzaklaşmış ve bir nevi 'Tezkereye hayır, PKK'ya evet', 'Tezkereye hayır, Türk ve Türkiye düşmanlarına evet' demiştir." Diyerek CHP’ye sert tepkiler verdi.

‘’HDP, ortağı CHP'yi de kendine benzetmiş.’’
Yıllık, ‘’HDP'nin bölücü, millet ve cumhuriyet düşmanı olduğu bilinen bir gerçektir. Bakıyoruz HDP, ortağı CHP'yi de kendine benzetmiş, millet iradesini hiçe sayan, mandacı bir zihniyetle yabancı ülkelerden yardım talebinde bulunup bir nevi ülkemizin iç işlerine karışmalarını talep etmiştir. Bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir aymazlık halidir. Değerlendirmesini Allah nasip ederse 2023 yılında milletimiz yapacaktır. Bir yandan CHP ve HDP sınır ötesi sınır ötesi operasyonlara karşı çıkarken bir yandan da sözüm ona milliyetçi geçinen bu ittifakın diğer ortağı Grup Başkanvekili de şehidimizin emanetine ağza alınmayacak sözler ederek şehitlerimizin kemiklerini sızlatmış. İçindeki duyguların aslında ortağı olduğu HDP ile aynı olduğunu kendiliğinden ifade etmiştir’’dedi.
 
Yıllık,’’ Sizin mayanızda sütünüz de kökünüzde budur.’’
Yapılan davranışı kınayan Yıllık yaşanan bu olay karşısında Çankırı’dan seslenerek Şehitlerin önemine vurgu yaparken ‘’Şehitler bizim vazgeçilmezimiz.’’ Dedi. Sözlerine devam eden Yıllık şehitlerin emanetleri için şu ifadelere yer verdi;’’Emanetleri bizim namusumuzdur. Şehidimizin emanetine hıyanet edenler biliniz ki sizin toprak diye bastığınız bu yerler şehit kanı ile sulanmış ve Türk Milletine emanet edilmiştir. Bir yandan Selahattin Demirtaş ile kahvaltı yapma arzunuz, bir yandan da sözde Kürdistan söylemini yutup susmanıza baktığımızda şehitlerimize emanetlerimize bu sözleri söylemenize çok şaşırmamak gerekir. Sizin mayanızda sütünüz de kökünüzde budur. Hz. Mevlana ‘bozuk olunca maya ne ar tanır ne haya’ sözü ile tam İP ve avarelerin durumunu özetlemektedir” dedi. ‘’ 
Çankırı’da düzenlenen programa yoğun katılımların sağlanması ile beraber, program yeni üyelere rozet takdimiyle son buldu.
Haber:Semira KONUK
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku