• Diğer

Kırıkkale

Vali Haktankaçmaz Şehit Uzm.Çvş.Uğur Şahin’in Seneyi Devriye Yemeğine Katıldı

Vali Haktankaçmaz Şehit Uzm.Çvş.Uğur Şahin’in Seneyi Devriye Yemeğine Katıldı

15 Ocak 2018 16:58
-A

+A

Kırıkkale Valisi Sayın Dr. M. İlker Haktankaçmaz, PKK’ya yönelik operasyonda ağır yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede 16.01.2016  tarihinde şehit olan Uzman Çavuş Uğur Şahin’in ikinci seneyi devriye yemeğine katıldı.
   
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Vali Haktankaçmaz, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarak başladığı konuşmasının devamında; “Bizler bu ülkeyi, bu bayrağı şehitlerimizden emanet alan nesil olarak, bu ülkenin evlatları olarak, şehitlerimizden aldığımız bu kutsal toprakları, bu kutsal bayrağı çok daha yükseklerde bizden sonraki çocuklarımıza, gençlerimize emanet etmek azmindeyiz. ”dedi.
 
Şehitlerimizin şehadetleri ile canlarını, en kıymetli varlıklarını bu ülke için feda etmekle, bu ülkenin harcına çok büyük bir katkı yaptıklarını vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “ Şehitlerimiz hem şehadetleri ile bu ülkenin birlikteliğine, varlığına katkı yapıyorlar, hem de anma yıldönümlerinde bizleri bir araya getirip ‘bizler nasıl bu günleri yaşıyoruz’, ‘bu ülkeyi nasıl emanet aldık’ o bilinci bizlere vererek yine bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne katkı yapıyorlar. Şehitlerimizi ne kadar ansak onlara olan şükran borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz.
 
Bir kez daha şehit yakınlarımızı böyle kahraman evlatlar yetiştirdikleri için tebrik ediyor onlara şükranlarımı ifade ediyorum. Tüm şehitlerimize rahmet ve minnet diliyorum. Aramızda olan gazilerimize sağlık, ebediyete göç eden gazilerimize de rahmet diliyorum” dedi.
 
Yemek ikramından sonra tüm şehitlerimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua okundu.
 
Çantepe Askeri Gazinosu’nda gerçekleşen anma yemeğine Vali Haktankaçmaz’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı J. Albay İbrahim Ayhan Vural, Mühimmat Komutanlığı Erkan Başkanı Bkm.Alb.Turhan Haydar, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Şerife Koca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hatice Uğurlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Rıfat Öcal, Şehit yakınları ve Gaziler katıldı.
 
HABER KIRIKKALE VALİLİĞİ
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku