• Diğer

Kırıkkale

MISIR HASADI ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

MISIR HASADI ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

27 Eylül 2017 13:37
-A

+A

Son zamanlarda yapılan bilgilendirme ve eğitim çalışmalarıyla ikinci ürün yetiştirme alışkanlığının arttığı Kırıkkale’de Mısır hasadı başladı. Mısır hasadında verimin üreticinin yüzünü güldürdüğüne işaret eden Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, TMO’nun mısır KG müdahale fiyatını 0.760 TL olarak açıkladığını söyledi.

ÜRETİCİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMAYA BAŞLADI

Kırıkkale’de hububat, nohut ve mercimek hasadının tamamlanmasının ardından Mısır hasadı da başlamış durumda. İş makineleriyle yapılan hasatta ilk alınan verimlerin kaliteli ve rekoltenin beklenilen seviyede olduğu belirtiliyor. Mısır hasadının verimli olmasının üreticinin yüzünü güldürdüğünü söyleyen Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, “Çiftçilerimiz emeğinin karşılığını almaya başladı. Mısır hasadıyla birlikte mısır ekimi yapılan bölgelerimizde ekonomik canlanma da yaşanacak. Mısır hasat döneminin üreticilerimize ve tüccarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

TMO MÜDAHALE FİYATINI AÇIKLADI

Mısır hasadının başlamasıyla birlikte Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nun da müdahale fiyatını açıkladığına vurgu yapan Başkan Sümer, TMO’nun Mısır’ın KG fiyatını 0.760 TL olarak belirlediğini söyledi. Kırıkkale’de alternatif ürün çeşitliliğini ve ikinci ürün alışkanlığının artmasının her üretici açısından hem de Türkiye ekonomisi açısından büyük önem taşıdığını belirten Başkan Sümer, bu çalışmanın daha hızlı ilerlemesinin yolunun da sulanabilir arazi miktarında artışa bağlı olduğunu kaydetti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku