• Diğer

Kırıkkale

Kırıkkale Silah İhtisas OSB’de Altyapı Tamamlandı

Kırıkkale Silah İhtisas OSB’de Altyapı Tamamlandı

28 Ekim 2017 12:00
-A

+A

Türkiye’nin ilk Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olan Kırıkkale Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde alt yapının tamamlandığını açıklayan Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz, Silah İhtisas OSB’ de incelemelerde bulundu.
İncelemeleri sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Vali Haktankaçmaz, Silah İhtisas OSB’nin sadece Kırıkkale için değil, Bölge için, Türkiye için ekonomik anlamda çok ciddi bir cazibe merkezi olacağını ve çok ciddi bir katkı yapacağını düşündüğünü ifade etti.
Silah İhtisas OSB’nin altyapısının bittiğini ve müteşebbislerin yatırım yapması için her şeyiyle hazır bir Organize Sanayi Bölgesi haline geldiğini vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “ Makina Kimya Endüstrisi Kurumuna ait Arpalık Çukuru mevkiindeki 500 dönümlük arazi üzerine kurulacak organize sanayi bölgesinde (OSB) altyapı çalışmalarına yaklaşık 20 milyon lira harcandı. Yatırım teşviklerinde 4. bölgede yer alan Kırıkkale’de, Silah İhtisas OSB'ye yatırım yapacak girişimciler, 5. bölge teşvikinden yararlanabilecek. OSB içinde tahsis edilecek 64 parsel bulunuyor.”dedi.

Silah İhtisas OSB'nin alt yapısının tamamlanması ile beraber, burada yatırım yapmayı planlayan firmaların yatırım taleplerinin alınmaya başlandığını da ifade eden Vali Haktankaçmaz,"Tahsis talepleri uygun bulunan firmalara kasım ayı içerisinde arsa tahsisleri yapılacak. Tamamıyla müteşebbislerin yatırım yapması için her şeyi hazır bir OSB oldu. Doğalgaz da bu altyapının içerisinde. Geçen hafta Silah İhtisas OSB müteşebbisleriyle bir toplantı yaptık. Arsaların birim metrekare fiyatını belirledik. Biz, daha bu OSB'mizi tanıtmadan çok talep aldık. Onları değerlendiriyoruz. Bu talepler içerisinde birkaç yatırımcı firmanın yeterliliği ve ciddiyeti bakımından araştırma ve istihbari çalışmalarının ardından ön tahsisleri yaptık. Bu firmalardan biri 2 ay içerisinde kazmayı vuracak. İnşallah 3-4 ay içerisinde fabrika bloklarının yükseldiğini göreceğiz." Dedi.
 
Kırıkkale Silah İhtisas OSB'nin en önemli avantajlarından birisinin de üniversite içerisindeki TEKNOKENT olduğunu söyleyen Vali Haktankaçmaz, " Bundan sonra Kırıkkale Silah İhtisas OSB ve TEKNOKENT olarak yapacağımız şey tanıtım faaliyeti olacak. Kasım ayı içerisinde Savunma Sanayi Müsteşarlığınca özellikle silah ve savunma sanayi konusunda Ankara’da bir çalıştay düzenlenecek. O çalıştaya bizde katılıp hem Silah İhtisas OSB olarak, hem de TEKNOKENT olarak bir tanıtım yapacağız.” şeklinde konuştu.
 
Kırıkkale Silah İhtisas OSB’deki incelemelerde, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Okan Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, OSB Müdürü İbrahim Erol ile KOSGEB Müdürü Ali Sevinç’de hazır bulundu.
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku