MHP Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Eğitimci Akdemir;

06.05.2013 - “Kırıkkale’yi Yeniden İnşa Edeceğiz”
MHP Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Eğitimci Akdemir;

MHP Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Akdemir Anadolu’ya Tercüman’a özel açıklamalarda bulundu. Akdemir “Bizim seçimden sonra alıp gidecek çantamız yol. Kazansakta kaybetsekte Kırıkkale ve Partimiz için çalışacağız” dedi.

 

Mehmet Akdemir Kimdir?

1957 yılında doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kırıkkale’de yaptı. Gazi Eğitim Enstitüsünde başladığı yüksek öğrenimine 1978-1980 yılların da ara verdi. 1980 yılında Eskişehir Eğitim Enstitüsünü tamamladı.

 

1982 yılının Şubat ayında başladığı öğretmenlik mesleğinin 11 yılını öğretmen, 20 ylını idareci olarak Kırıkkale’nin çeşitli okullarında (1987 – 1991 yıllarında Çankırı Çerkeş ilçesi 19 Mayıs Lisesi’nde) tamamladıktan sonra 2013 yılının şubat ayında emekli oldu. Halen  Özel bir lisede okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

Öğrencili yıllarında Ülkücü Hareket içerisinde başlayan çalışmaları, yüksek öğrenime ara verdiği 1978’den 1980 yılının Nisan ayına kadar MHP Kırıkkale  Gençlik Kolları Yönetiminde, 1995 yılından 1996 yılının mart ayına kadar Kırıkkale Ülkü Ocakları 2. Başkanlığı, 1997 – 2001 yılları arasında Türkiye Kamu – Sen’e Bağlı Türk Eğitim – Sen 2. Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mehmet Akdemir 2 çocuk babasıdır.

 

Işık Olacak

MHP Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Akdemir Cumhuriyet şehri Kırıkkale’nin içerisinde bulunduğu durumdan bir eğitimci olarak rahatsız olduğunu vurguladı. Akdemir “ Sadece beni değil bir çok eğitimciyi de rahatsız etmiş olacak ki bana arkadaşlarım bu teklifte bulundu. Bir eğitimci olarak Kırıkkale’nin sorunlarını çok iyi biliyorum. İçerisinde yetiştiğim Ocak kültürü ve aldığım eğitim sorunların çözümün de bana ışık olacak” dedi.

 

Var Olma Mücadelesi

Yaklaşan seçimlerin her ne kadarda yerel seçim olsa  da anlamının büyük olduğunu vurgu yapan Akdemir “ Bu seçimler sadece bir yerel seçim değil Türkün öz vatanında var olma mücadelesi olarak değerlendiriyorum.  Türklüğün ve Türküm demenin suç sayıldığı bir dönemden geçiyoruz. Bu seçim Türkün öz vatanında yeniden var olma ve dirilişinin seçimi olacak. Bu sebeple bütün arkadaşlarımızla yeni eski demeden MHP’nin başarısı için çalışacağız” dedi.

 

 

Bizim Önceliğimiz

“MHP fikriyatı için gerekirse taş taşırız” diye konuşan Mehmet Akdemir açıklamasının devamında şunları söyledi “ Çalışmalarımız seçim çalışması değil Kırıkkale’nin çalışması olacak.  Oy kaygısıyla şunu bunu yapalım demeden Kırıkkale’nin inşası için, Kırıkkale halkının destekleyeceği büyük projelerimiz var. Bunları ileri ki zamanlarda insanlarımızla paylaşıp onaylatıp uygulamaya koyacağız.” Şeklinde konuştu.

 

Elimizi Taşın Altına Koyacağız

MHP’de aday belirlendikten sonra çantalarını alıp gitmeyeceklerini ifade eden Akdemir “Artık taşın altına elimizi koymanın zamanı gelmiştir. Burada ilk koyacaklardan bir tanesi de biz olacağız. Hatta gövdenizi koyacağız. Kırıkkale için çalışacağız. Biz Kırıkkale’nin eski siyasetine yeni bir çehre olarak hizmet edeceğiz” dedi


KIRIKKALE' NİN ULUSAL HABER SİTESİ : AnadoluyaTercuman.com

HABER İÇİN YAPILAN YORUMLAR

  SİZDE YORUM YAPIN  
BU KATEGORİDE ÇOK YORUMLANAN HABERLER

TÜM HABERLER

ANKETE KATIL

DİĞER ANKETLER
Yeni Web Sitemizin Tasarımını Beğendin mi?
Çok Güzel Olmuş
71%
Fena Değil
16%
Ben Beğenmedim
2%
Çok Kötü
11%


Bu Aktif Anket-e 459 kişi katıldı.
Eski Anketlere Sonuçlar Düğmesi ile Ulaşabilirsiniz.