Emniyet Vatandaşı Bilgilendiriyor

13.02.2013 - vatandaşlara suç ve suçlularla mücadele konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
Emniyet Vatandaşı Bilgilendiriyor


Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlara suç ve suçlularla mücadele konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

"ÇAYLAR TOPLUM DESTEKLİ POLİSLERDEN"
Toplumun, güvenlik hizmetlerine katılımını artırmak amacıyla ilçede çeşitli etkinliklerde bulunan Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri "Çaylar Toplum Destekli Polislerden" sloganıyla Yahşihan ilçesinde bulunan kahvehaneleri bir bir ziyaret etti. Bir çay ocağında oturan vatandaşlara çay ısmarlayarak sohbet eden polis ekipleri, sahte para, hırsızlık, dolandırıcılık, tırnakçılık ile komşu kollama konularında halkı bilgilendirdi.

'KOMŞU KOLLAMA' Polis ile toplum arasında kalıcı güven sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında çay ocağındaki vatandaşlara muhtemel olaylara karşı daha duyarlı davranılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Toplum Destekli Polisler, suç ve suç oluşumuna sebep olacak durumlara karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.  Bir süredir yürüttükleri 'Komşu kollama' projesi hakkında da bilgi veren polisler, "Komşularını yakından tanıyan, aralarındaki ilişkileri geliştiren insanlar, başka bir yere gidince evlerini teslim edecekleri insanları da arkalarında bırakmış olacak. Komşu çocukları arasında kaynaşma sağlanmalı. Evden kısa süreliğine dahi dışarı çıkılsa komşuya bilgi verilmeli. Karşılaşılan en küçük olayda 155 Polis İmdat hattını aramalı. İhbarda bulunan kişi kendisi ile ilgili hiçbir bilgi vermeden ihbarda bulunabilir. Bunun için Polis İmdat hattını aramakta tereddüt etmeyin" ifadelerine yer verdi. Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu Toplum Destekli Polislik çalışmalarına ilçe halkının gereken ilgiyi gösterdiği belirtilerek memnuniyetler dile getirildi.


KIRIKKALE' NİN ULUSAL HABER SİTESİ : AnadoluyaTercuman.com

HABER İÇİN YAPILAN YORUMLAR

  SİZDE YORUM YAPIN  
BU KATEGORİDE ÇOK YORUMLANAN HABERLER

TÜM HABERLER

ANKETE KATIL

DİĞER ANKETLER
Yeni Web Sitemizin Tasarımını Beğendin mi?
Çok Güzel Olmuş
71%
Fena Değil
16%
Ben Beğenmedim
2%
Çok Kötü
11%


Bu Aktif Anket-e 459 kişi katıldı.
Eski Anketlere Sonuçlar Düğmesi ile Ulaşabilirsiniz.