Epidural Anestezi İle Diz Ameliyatı Yapıldı

05.02.2013 - Kırıkkale Özel Hilal Hastanesi’nde Epidural anestezi yöntemi ile bayan bir hastaya diz ameliyatı yapıldı.
Epidural Anestezi İle Diz Ameliyatı Yapıldı

Özel Hilal Hastanesi’nde Epidural anestezi yöntemi ile bayan bir hastaya diz ameliyatı yapıldı.  ilk kez bir hastaya Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr. Yıldız Babadağ ve Op. Dr. Alpaslan Akkurt tarafından Epidural (Ağrısız) anestezi yöntemi ile total diz protez ameliyatı yapıldı. Başarılı geçen operasyonun ardından hasta 24 saat içerisinde yürürken, 5 gün içerisinde de taburcu edildi.

DİĞER İLLERDEN HASTA GELİYOR
 Başarılı şekilde sonuçlanan operasyonlar sayesinde Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi'ni Ankara başta olmak üzere birçok ilden hastalar tercih ederken, son günlerde diğer illerden de çok sayıda hastaya ev sahipliği yaptığı bildirildi. Hatun Aykutoğlu adlı hasta, belden aşağısı uyuşturularak yapılan diz protezi ameliyatıyla ilgili açıklama yapan Hilal Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr. Yıldız Babadağ, “Belden aşağısını uyuşturma yöntemi, birçok ameliyatta birinci tercih anestezi yöntemi olarak güvenle kullanılmaktadır” dedi.

İLK KEZ YAPILDI
Tokat'tan sağ dizde gonartroz (diz ekleminde kireçlenme) teşhisiyle Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi'ne gelen Hatun Aykutoğlu (61), Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Alpaslan Akkurt, Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi'nde ilk kez total diz protez ameliyatı gerçekleştirildiğini söyledi.

24 SAATE YÜRÜDÜ
Hatun Aykutoğlu, 10 yıldır devam eden dizindeki ağrının son dönemde şiddetlenmesinin ardından, ayağının üzerine basıp yürüyememesi şikayeti ile Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniği'ne başvurdu. Yapılan muayenenin ardından çeşitli tetkik ve tahlilleri yapıldı. Sağ diz protez ameliyatı olması gerektiği hastaya bildirildi. Hasta ameliyat için Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'ne yatırıldı. Nihayetinde Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi'nde başarılı bir şekilde sağ dize total diz protez ameliyatı uygulanmış oldu. Hasta ameliyattan 24 saat sonra yürütüldü ve 5. gün sonra da sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.
 Opr. Dr. Alpaslan Akkurt, Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nde tüm travma, ortopedi, kalça, diz, omuz ve dirsek eklem protezi ameliyatlarının yapıldığını belirterek, il dışı sevklerini minimuma indirmenin çabası içinde olduklarını sözlerine ekledi.


KIRIKKALE' NİN ULUSAL HABER SİTESİ : AnadoluyaTercuman.com

HABER İÇİN YAPILAN YORUMLAR

  SİZDE YORUM YAPIN  
BU KATEGORİDE ÇOK YORUMLANAN HABERLER

TÜM HABERLER

ANKETE KATIL

DİĞER ANKETLER
Yeni Web Sitemizin Tasarımını Beğendin mi?
Çok Güzel Olmuş
71%
Fena Değil
16%
Ben Beğenmedim
2%
Çok Kötü
11%


Bu Aktif Anket-e 459 kişi katıldı.
Eski Anketlere Sonuçlar Düğmesi ile Ulaşabilirsiniz.