Koop-İş, Delege Seçimlerinde Gerginlik

24.12.2012 - Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası (Koop-İş), Kırıkkale delege seçimlerinde gerginlik yaşandı.
Koop-İş, Delege Seçimlerinde Gerginlik

HAKSIZ ŞEKİLDE BELİRLENDİ
Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube binası içerisindeki konferans salonunda düzenlenen seçimlerde delegelerin haksız şekilde belirlendiğini iddia eden bir grup, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mesut Yıldırım'a tepki göstererek, Kırıkkale'de yapılacak olan delege seçiminin iptal edilmesini istediler.

21 KİŞİ BAŞVURDU
Başkan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı üyelerinin delege seçimini yaptıklarını belirterek, genel kurula esas olmak üzere, 17 delegenin seçileceğini, 21 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi. Yaşanan gerginliğin, Tarım Kredi Kooperatiflerinde müdür olan bir kişinin salonda bulunması nedeniyle yaşandığını ifade eden Yıldırım, delege seçimlerinde usulsüz bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

İPTAL EDİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLADI
Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası üyeleri ise delege seçiminden haberlerinin olmadığını belirterek, delege seçimlerinin iptal edilmesi için çalışma başlattıklarını kaydettiler. Bazı sendika üyeleri ise, hazırlanan delege listelerini yırtarak, tepki gösterdiler.


KIRIKKALE' NİN ULUSAL HABER SİTESİ : AnadoluyaTercuman.com

HABER İÇİN YAPILAN YORUMLAR

  SİZDE YORUM YAPIN  
BU KATEGORİDE ÇOK YORUMLANAN HABERLER

TÜM HABERLER

ANKETE KATIL

DİĞER ANKETLER
Yeni Web Sitemizin Tasarımını Beğendin mi?
Çok Güzel Olmuş
71%
Fena Değil
16%
Ben Beğenmedim
2%
Çok Kötü
11%


Bu Aktif Anket-e 458 kişi katıldı.
Eski Anketlere Sonuçlar Düğmesi ile Ulaşabilirsiniz.