• Diğer

Kırıkkale

19 Köye Oyun Parkı Yapıldı

19 Köye Oyun Parkı Yapıldı

3 Kasım 2017 14:22
-A

+A

Keskin Kaymakamı Muammer KÖKEN’in girişimleriyle 19 köye  çocuk oyun parkı yapılarak  köylerde yaşayan çocuklarımız unutulmadı
Kırıkkalenin en fazla köye sahip olan ilçemizde köylerin canlandırılması ve çocuklara  güvenilir oyun alanları oluşturulması için İl Özel İdaresi tarafından gönderilen  2017 yılı köy yardımı kapsamında ilçemiz Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından  19 köye çocuk oyun parkı yapıldı. Çocukların yanı sıra ailelerinde parkta vakit geçirebilmeleri için kamelya ve ahşap banklar yapıldı.
Kaymakam KÖKEN; "Köylerde yaşayan çocuklarımızı ve ailelerin unutmayarak onların birlikte vakit geçireceği yerler yapmak önceliğimizdir. Oyun oynamak çocuk için bir ihtiyaçtır ve  çocuklar oyun oynayarak hayatı öğrenirler.   Onların güvenilir alanlarda,  yaşlarına uygun olarak yapılan bu oyun parkları; çocukların sosyalleşmesine,  psikolojik ve fiziksel olarak gelişimlerine olumlu katkı sağlayacaktır. Çocuklar biriken enerjilerini burada atıp hem temiz hava alacaklar hem de eğlenecekler".  dedi. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku